Motovunski kratki

Motovun Shorts

Svake godine motovunski poštanski sandučić zatrese na stotine prijava, a selektor Andrej Korovljev baš sve ih pogleda i na kraju odabere njih 22 koji će zablistati na motovunskim platnima. Pobjednika u ovoj kategoriji ne bira žiri, već je odluka u rukama prošlogodišnjeg laureata (nadarene estonske animatorice Chintis Lundgren), stoga možemo reći da je nagrada Motovunski kratki štafetno odličje. Najbolji kratki film bit će nagrađen iznosom od 1000 eura, koji donira najpoznatiji irski whiskey Jameson


KONKURENCIJA

JEDNOM DAVNO U ŠLESKOJ / A LONG TIME AGO IN SILESIA / DAWNO TEMU NA ŚLĄSKU
Tomasz Protokowicz, Poljska, 16' 


5 SEKUNDI / 5 SECONDS / 5 SEGUNDOS
David González Rudíez, Španjolska, 4'

DOMINGO
Raul Lopez Echeverria, Meksiko, 20'

ŠAMPION / CHAMPION 
Måns Berthas, Švedska, 19'

PREVODITELJ / THE TRANSLATOR
Emre Kayis, Turska, 20'

KUPKA / THE BATH TUB / DIE BADEWANNE
Tim Ellrich, Njemačka, 13'

GOLIJAT / GOLIATH
Loic Barché, Francuska, 18'

KRIVAC / THE CULPRIT
Michael Rittmannsberger, Austrija, 3'

RAINBOW PARTY 
Eva Sigurdardottir, Island, 15'

DVIJE LIJEVE NOGE / TWO LEFT FEET / DUE PIEDI SINISTRI
Isabella Salvetti, Italija, 6'

ZASTAVICE / BEACH FLAGS
Sarah Saidan, Francuska, 14'


HLADNO PROLJEĆE / WINTRY SPRING / RABIE CHETWY
Mohamed Kamel, Egipat, 16'

MILOST / COUP DE GRÂCE
Pascal Glatz, Švicarska, 8'

ISTA KRV / THE SAME BLOOD
Mitry Semeno-Aleinikov, Bjelorusija, 15'

GDJE SE VODE SPAJAJU / WHERE WATER COMES TOGETHER WITH OTHER WATER / DOVE AQUA CONFRONTA 
Gianluca Mangiasciutti, Massimo Loi, Italija, 14'

BIT ĆE ŠTA BUDE / WHATEVER WILL BE, WILL BE

Esma Sarić, Bosna i Hercegovina, 10'

BEZOLOVNO / UNLEADED / SANS PLOMB
Emmanuel Tenenbaum, Francuska, 7'

MIAMI

Simão Cayatte, Portugal, 15'

HOTELU, SLATKI HOTELU / HOME SUITE HOME
Jeroen Houben, Nizozemska, 14'

GAVAŽA / GAVAGE          
Matt Reynolds, SAD, 12'

NEDJELJA / SUNDAY
Goran Dević, Hrvatska, 20'

NO MANS LAND
Branko Ištvančić, Hrvatska, 15' 

A CIAMBRA 
Jonas Carpignano, Italija, 15'



HRVATSKA, UKRATKO!


CVIJEĆE / FLOWERS
Judita Gamulin, 2015., 18'


IGRA MALOG TIGRA / PLAYING THE TIGER
Jasna Nanut, 2015, 25’

PIKNIK / PICNIC
Jure Pavlović,  2015, 13’

PROŠIRENI KRAJOLIK – PORCULANSKE PRIČE / THE VAST LANDSCAPE – PORCELAIN STORIES
Lea Vidaković, 2014., 11'

ZVJERKA / THE BEAST
Diana O. Pusić, 2015., 20'

NESTAJANJE / VANISHING
Anđelo Jurkas, 2016., 15'

DANI / DAYS
Zoran Stojkovski, 2015., 15'