Program 11. Motovun Film Festivala

11. Motovun Film Festival (2009.)


GLAVNI PROGRAM


AKVARIJ / FISH TANK
r. Andrea Arnold
Velika Britanija; 2009; 124'


BIJELA VRPCA / THE WHITE RIBBON / DAS WEIßE BAND
r. Michael Haneke
Austrija, Francuska, Njemačka, Italija; 2009; 144'


ČEKAJ ME, JA SIGURNO NEĆU DOĆI / WAIT FOR ME AND I WILL NOT COME
r. Miroslav Momčilović
Srbija; 2009; 110'


ČUVARI NOĆI / NIGHTGUARDS
r. Namik Kabil
Bosna I Hercegovina; 2008; 85'


DOVIĐENJA, KAKO STE? / GOODBYE, HOW ARE YOU?
r. Boris Mitić
Srbija; 2008; 58'

GIGANTE
r. Adrián Biniez
Urugvaj, Argentina, Njemačka, Španjolska; 2009; 84'


HRABRO I NA REZULTAT / FOR THE WIN
r. Dejan Aćimović
Hrvatska; 2009; 45'


MALA VOJNIKINJA / LITTLE SOLDIER / LILLE SOLDAT
r. Annette K. Olesen
Danska; 2008, 100'


MLIJEKO TUGE / THE MILK OF SORROW / LA TETA ASUSTADA
r. Claudia Llosa
Španjolska, Peru; 2009.


NALIČJE SVETE KNJIGE/ SHADOW OF THE HOLY BOOK/ PYHÄN KIRJAN VARJO
r. Arto Halonen
Finska, Danska, Švicarska, Njemačka; 2007; 90'


O'HORTEN
r. Bent Hamer
Norveška; 2007.


ONO NAJNUŽNIJE / THE NECESSITIES OF LIFE / CE QU’IL FAUT POUR VIVRE
r. Benoti Pilon
Kanada; 2008; 102'


PISMA PREDSJEDNIKU / LETTERS TO THE PRESIDENT
r. Petr Lom
Kanada, Francuska; 2009; 74'


PROMATRAČI PTICA / BIRDWATCHERS / BIRDWATCHERS – LA TERRA DEGLI UOMINI ROSSI
r. Marco Bechis
Italija, Brazil; 2008; 108'


PUKOTINA / SCRATCH / RYSA
r. Michał Rosa


Poljska; 2008; 89'
NEKA UĐE ONAJ PRAVI / LET THE RIGHT ONE IN / LÅT DEN RÄTTE KOMMA IN
r. Tomas Alfredson
Švedska; 2008; 115'


RAZLIČITI SVJETOVI / WORLDS APART / TO VERDENER
r. Niels Arden Oplev
Danska; 2008; 116


STABLO LIMUNA / LEMON TREE / ETZ LIMON
r. Eran Riklis
Izrael, Njemačka, Francuska; 2008; 106'


STELLA
Sylvie Verheyde
Francuska; 2008; 103'


SUNCE MOJE MALO / MY ONLY SUNSHINE / HAYAT VAR
r. Reha Erdem
Turska, Grčka, Bugarska; 2008; 121'


SVI OSTALI / EVERYONE ELSE / ALLE ANDEREN
r. Maren Ade
Njemačka; 2009; 119'


TJEDAN DANA SAMI / A WEEK ALONE / UNA SEMANA SOLOS
r. Celina Murga
Argentina; 2007; 110'


UDALJENI SVJETOVI / WORLDS APART/ TP VERDENER
r. Niels Arden Oplev
Danska; 2008; 116'

 

NOVI FINSKI FILM


MOTHER OF MINE / ÄIDEISTÄ PARHAIN
r. Klaus Härö; 2005

FROZEN CITY / VALKOINEN KAUPUNKI
r. Aku Louhimies; 2006

MAN’S JOB / MIEHEN TYÖ
r. Aleksi Salmenperä; 2007

THOMAS
r. Miika Soini; 2008

THREE WISE MAN / KOLME VIISASTA MIESTÄ
r. Mika Kaurismäki; 2008


RETROSPEKTIVA SUVREMENOG FINSKOG DOKUMENTARCA


THE LIVING ROOM OF THE NATION
r. Jukka Kärkkäinen; 2009


DUE DATE / LASKETTU AIKA
r. Markku Heikkinen; 2009


BASKET CASE / TÄYNNÄ TARMOA
r. Oskari Pastila; 2008


BIG BOY / ISO POIKA
r. Mia Halme; 2007


THE SHADOW OF THE HOLLY BOOK
r. Arto Halonen; 2007

 

DOKUMENTARCI

 

DOBA GLUPIH / THE AGE OF STUPID
r. Franny Armstrong
UK; 2009, 92'

LICA GLUMICE / THE FACES OF ACTRESS
r. Ana-Marija Bokor
Hrvatska; 2008; 65'

ODAVDE DO TRALALA / FROM HERE TO TRALALA
r. Boris Veličan
Hrvatska; 2009; 75'

STRANCI MEĐU NAMA / STRANGERS INSIDE / ETRANGERS DE L'INTÉRIEUR'
r. Juliette Jourdan
Francuska; 2008; 52'



MOTOVUN ONLINE

PRIČE O POHLEPI I SIROMAŠTVU

PARTIZANSKI FILM