Program 6. Motovun Film Festivala

6. Motovun Film Festival (2004.)


GLAVNI PROGRAM


100 MINUTA SLAVE / 100 MINUTES OF GLORY
Hrvatska; 2004; 100'


ČIJA JE OVO PJESMA? / WHOSE SONG IS THIS? / ČIJA E TAZI PESEN?
Bugarska, Belgija; 2003; 70'


ČUVAR STANICE / THE STATION AGENT
SAD; 2003; 88'


HLADNO SVJETLO / COLD LIGHT / KALDALJ’S
Island, Velika Britanija, Norveška, Njemačka; 2004; 92'


ISLAND, LIJEPA ZEMLJA / NICELAND
Island, Njemačka, Velika Britanija, Danska; 2004; 87'


ISUSE, ZNAŠ / JESUS, YOU KNOW / JESUS, DU WEIßT
Austrija; 2003; 87'


JAPANSKA PRIČA / JAPANESE STORY
Australija; 2003; 107'


JEDAN POLJUBAC DRAG / AE FOND KISS
Velika Britanija, Italija, Njemačka, Španjolska; 2004; 103'


KAD PORASTEM BIĆU KENGUR / WHEN I GROW UP I’LL BE A KANGAROO
Srbija i Crna Gora; 2004; 100'


KOKTEBEL / ROADS TO KOKTEBEL
Rusija; 2003; 100'


KONTROLA / CONTROL / KONTROLL
Mađarska; 2003; 105'


KORDON
Srbija i Crna Gora; 2002; 70'


NACIJA PROZAKA / PROZAC NATION
SAD, Njemačka; 2001; 87'


NAJTUŽNIJA GLAZBA NA SVIJETU / THE SADDEST MUSIC IN THE WORLD
Kanada; 2003; 99'


NEVJESTA SEDMOG NEBA / A BRIDE OF THE SEVENTH HEAVEN
Finska; 2003; 85'


PET ZAPREKA / THE FIVE OBSTRUCTIONS / DE FEM BENSPAEND
Danska; 2003, 90'


POVRATAK / GOING HOME / HEIMKEHR
Njemačka, Hrvatska; 2003; 90'


PRIČA O UPLAKANOJ DEVI / THE STORY OF THE WEEPING CAMEL / DIE GESCHICHTE VOM WEINENDEN KAMEL
Njemačka; 2003; 90'


PROLJEĆE, LJETO, JESEN, ZIMA, PROLJEĆE / SPRING, SUMMER, FALL, WINTER ...AND SPRING / BOM, YEOREUM, GAEUL, GYEOWOOL, GEURIGO, BOM
Koreja, Njemačka; 2003; 107'


RATNE MAGLE / THE FOG OF WAR: ELEVEN LESSONS FROM THE LIFE OF ROBERT S. MCNAMARA
SAD; 2003; 95'


SEKS, PIĆE I KRVOPROLIĆE / SEX, BOOZE AND SHORT FUSE
Hrvatska; 2004; 75'


SHIZO / SCHIZO / SHIZA
Rusija, Kazahstan, Njemačka, Francuska; 2004; 90 min


VJEČITO SUNCE BEZGREŠNOG UMA / ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND
SAD; 2004; 108'


XXL JA / SUPER SIZE ME
SAD; 2004; 96'


ŽUTI MANGO / MANGO YELLOW / AMARELO MANGA
Brazil; 2002; 103'


GLUMAC VELIKIH FILMOVA - IVICA VIDOVIĆ


RITAM ZLOČINA / THE RYTHM OF CRIME
Hrvatska, Srbija i Crna Gora; 1981;  88'


WR MISTERIJE ORGANIZMA / W.R. THE MYSTERIES OF THE ORGANISM
Jugoslavija, Njemačka; 1971; 85'


ZASEDA / THE AMBUSH
Jugoslavija; 1969; 80'


50 GODINA : ZVONIMIR BERKOVIĆ


MOJ STAN / MY APARTMENT
Hrvatska; 1962; 13'

NEŠTO KRAĆI FILMOVI U JOŠ MANJEM KINU


KENEDI SE VRAĆA KUĆI / KENEDI GOES BACK HOME
Srbija i Crna Gora; 2004; 74'


KAO RUŽAN SAN / LIKE A BAD DREAM (KAKO LOŠ SON)
Makedonija, Hrvatska; 2003; 96'


KAKO SE RAĐA KRUH / KAKO SE RAĐA LEPČETO
Makedonija; 2003.


NIJE BED / NO BIGGIE
Hrvatska; 2004; 57'


OAZA MIRA / OASIS OF PEACE (OAZA NA MIROT)
Njemačka, Makedonija; 2003; 45'


SIMFONIJA NEBESKOG GRADA / HEAVENLY CITY SYMPHONY
Srbija i Crna Gora; 2003; 57'


SLIKE SA UGLA / IMAGES FROM THE CORNER
Njemačka, Bosna i Hercegovina; 2003; 38'


VEZE / CONNECTIONS
Njemačka, Srbija i Crna Gora; 2003; 55'


ŽIVJETI JE BOLJE NEGO UMRIJETI / TO LIVE IS BETTER THAN TO DIE / HAOSI BURU LAIHOZE
Kina; 2002; 59'
 
MADE IN INDIA


MAQBOOL
Indija; 2003; 132'


PIJESAK U OKU / CHOKER BALI: A PASSION PLAY / CHOKHER BALI
Indija; 2003; 120 / 167'


ZEMLJA BEZ ŽENA / A NATION WITHOUT WOMEN / MATRUBHOOMI
Indija, Francuska; 2003; 99'


MOTOVUN ON LINE


DESET MINUTA / DIEZ MINUTOZ / TEN MINUTES
Španjolska; Art Ficcion Producciones; 2004; 15'


POKLON ZA SANJU / A PRESENT FOR SANJA
SiCG; Fakultet Dramskih Umetnosti; 2003; 15'


OKRET / SPIN
SAD; University Of Southern California; 2003; 15'


ISKRIVLJENI BLATOBRAN / FENDER BENDER
Estonija, UK; Yipp Films Ltd.; 2003; 10'


OLIVE
Irska; 2003; 11'


NOVAC / MONEY / PENINGAR
Island; SS Film; 2004; 6'


SEZONA 90/91 / SEASON 90/ 91
Slovenija; AGRFT; 2004; 15'


ROK / DEADLINE
Italija; Entr’acte; 2003; 14'


MALE LAVINE / SMALL AVALANCHES / SMA SKRED
Danska; Magic Hour Films; 2003; 15'


STRANCI / STRANGERS
Izrael; 20th Century Fox; 2004; 7'


DIV / THE GIANT / VELIKAN
Rusija; CTB Film Company; 2003; 15'


SPASIMO DJECU / SAVE THE CHILDREN / REDD BARNA
Norveška; Motlys As; 2002; 6'


PRIČATI S ANĐELIMA / TALKING WITH ANGELS
UK; Silver Films, Northern Films; 2003; 16'


FLATLIFE
Belgija; HOGESCHOOL GENT – KASK; 2004; 11'


THE TRUMOUSE SHOW
Španjolska; Universidad Islas Baleares; 2003; 6'


PODRIJETLO / ORIGIN
Španjolska; Universidad Islas Baleares; 2003; 3'


TAPS
Wales; Independent Production; 2003; 3'


LOPATA / THE SPADE / SPADEN
Švedska; Mammas Gata; 2003; 15'


CRVENO BLATO / RED MUD / ROSSO FANGO
Italija; Paolo Ameli; 2002; 12'


LOPOČI / WATERLILIES
SAD; Paper Moon Production; 2003; 15'


N O A
Hrvatska, PLOP Production; 2004; 8'


TREEVIL
Finska; Turku Polytechnic; 2003;7'


PROMET / TRAFFIC / TRAFIC
Rumunjska; Left Pictures; 2003; 15'


SRIJEDOM / ON WEDNESDAYS
BiH; Centre For Contemporary Arts-PRO.BA; 2004; 12'


TKO JE MAČKA? / WHO’S THE CAT? / KI A MACSKA?
Mađarska; Kep – Arnyek; 2003; 8'


JAMESON SHORT FILM AWARD


CHAMONIX
Francuska; 2002; 13'


FANTASTIČNA NOĆ / DAS FANTASTICHE NACHT
Belgija; 2003; 19'


IMENA I BROJEVI / NAMES AND NUMBERS / O NOME E O NIM
Portugal; 2003; 25'


IVANOVA LJULJAČKA / IVAN’S SEESAW / EL BALANCIN DE IVAN
Španjolska; 2003; 19'


JA I SVEMIR / ME MYSELF AND THE UNIVERSE / ICH UND DAS UNIVERSUM
Njemačka; 2003; 14'


NEUSTRAŠIVO / FEARLESS
Norveška; 2003; 5'


PUNI KRUG / FULL CIRCLE
Irska; 2003; 14'


SKIPPER STRAAD
Grčka; 2003; 35'


ŽUTO / YELLOW
Bugarska; 2001; 3'


LEPTIR
Hrvatska; Jadran Film D.D.; 2003; 15'


NIŠTA VIŠE
Hrvatska; ADU; 2003; 10'


12
Hrvatska; ADU; 2003; 8'


UVOZNE VRANE / IMPORTED CROWS
Hrvatska; ADU; 2004; 22'

ČUVAR TEGLJAČA / THE BARGE KEEPER
Hrvatska; Factum; 2003; 20'


LA STRADA
Hrvatska; Hrvatski filmski savez; 2004; 29'


PLASTICAT
Hrvatska; Kenges; 2003; 10'


CIGANJSKA
Hrvatska; Fade-In, Kreativni sindikat; 2004; 9'


UTERUS
Hrvatska, Maria Prusina, 2004; 10'


TEST PROJEKCIJE


SVE O MOJOJ TETKI / ALL ABOUT MY AUNT
Srbija i Crna Gora; 2004; 57'


SVE PET / AS GOOD AS IT GETS
Hrvatska; 2004.


VIDOVNJAKINJA / THE CLAIRVOYANT (JASNOVIDKA)
Slovenija; 2004; 84'