Program 18. Motovun Film Festivala

GLAVNI PROGRAM
 

ALIAS MARIA
r. Jose Luis, Rugeles Garcia
Kolumbija, Argentina, Francuska, 2015., 91'
 

BABAI
r. Visar Morina
Njemačka, Kosovo, Makedonija, Francuska, 2015., 104’


BRIDGEND
r. Jeppe Rønde
Danska, SAD, Velika Britanija, 2015., 104’
 

DIJAMANTNI JEZICI / DIAMOND TONGUES
r. Brian Robertson, Pavan Moondi
Kanada, 2014., 100’
 

DJEVIČANSKA GORA / VIRGIN MOUNTAIN / FÚSI
r. Dagur Kári
Island, 2015., 90'
 

IZGUBLJEN U KARASTANU / LOST IN KARASTAN
r. Ben Hopkins
Velika Britanija, Njemačka, Gruzija, Francuska, 2014., 90’


JACKY U KRALJEVSTVU ŽENA / JACKY IN THE KINGDOM OF WOMEN / JACKY AU ROYAUME DES FILLES
r.  R. Sattouf
Francuska, 2014.,  87'


JASTOG / THE LOBSTER
r. Yorgos Lanthimos
Irska, Velika Britanija, Grčka, Francuska, Nizozemska, 2015., 118'


JOŠ SI I RUŽAN / YOU’RE UGLY TOO
r. Mark Noonan
Irska, 2015., 78’            
 

LA BOHEME / BREATHE UMPHEFUMLO
r. Mark Dornford-May
Južnoafrička Republika, Njemačka, Velika Britanija, 2015., 90'
 

MALI QUINQUIN / LI'L QUINQUIN / P'TIT QUINQUIN
r. Bruno Dumont
Francuska, 2014., 200' (4x50')

MAGIČNA DJEVOJKA / MAGICAL GIRL / LA NIÑA DE FUEGO?
r. Carlos Vermut
Španjolska, 2015., 127'


MOČVARA / MARSHLAND / LA ISLA MINIMA
r. Alberto Rodríguez
Španjolska, 2014., 105’
 

NAJNOVIJI ZAVJET / THE BRAND NEW TESTAMENT / LE TOUT NOUVEAU TESTAMENT
r. Jaco Van Dormael
Belgija, Francuska, Luksemburg, 2015., 113’


NESVJESTICE / THE FALLING
r. Carol Morley
Velika Britanija, 2015., 102'


POŠTAROVE BIJELE NOĆI / THE POSTMAN’S WHITE NIGHTS / BELYE NOCHI POCHTALONA ALEKSEYA TRYAPITSYNA
r. Andrej Končalovski
Rusija, 2014., 90'
 

VELIKI OTAC, MALI OTAC I DRUGE PRIČE / BIG FATHER SMALL FATHER / CHA VÀ CON VÀ          
r. Dang Di Phan
Vijetnam, Francuska, Njemačka, Nizozemska, 2015., 100’


VELIKO FINALE / TOUR DE FORCE / HIN UND WEG
r. Christian Zübert
Njemačka, 2014., 95'
 

WAKHAN / THE WAKHAN FRONT / NI LE CIEL NI LA TERRE
r. Clément Cogitore  
Francuska, Belgija, 2015., 106’
 

ZAŠTO BAŠ JA / WHY ME? / DE CE EU?
r. Tudor Giurgiu
Rumunjska, Bugarska, Mađarska, 2015.,  130'
 

ZVIZDAN / THE HIGH SUN
r. Dalibor Matanić
Hrvatska, Srbija, Slovenija, 2015., 123’
 

MOTOVUNSKI KRATKI


09:55-11:05, INGRID EKMAN, BERGSGATAN 4B              
r. Sophie Vukovic & Cristine Berglund
Švedska, 2015., 15'


AÏSSA                                  
r. Clément Tréhin-Lalanne
Francuska, 2014., 8'
 

BAŠ POPUT NAS / JUST LIKE US / PLANTER LES CHOUX
r. Karine Blanc
Francuska, 2014., 18'

CESTA / THE ROAD / ДОРОГА                                
r. Nikolay Ustinov
Rusija, 2015., 17'
 

CRNO / BLACK / QARA                                
r. Novruz Hikmet
Azerbejdžan, Ukrajina, 2014., 1

DJECA RIJEKE / CHILDREN OF THE RIVER / OS MENINOS DO RIO                              
r. Javier Macipe
Španjolska, Portugal, 2014., 14'


GRADSKA SVJETLA / CITY LIGHTS / LUČI MESTA
r. Klemen Dvornik
Slovenija, 15’


JAMES
r. Claire Oakley
Velika Britanija, 2014., 15'
 

JONATHAN / JOHNATAN'S CHEST
r. Christopher Radcliff
Francuska, 2014., 15'


KAMUFLIRANJE / CAMOUFLAGE                          
r. Stephan Kämpf & Andreas Kessler
Njemačka, 2014., 8'


MAJKA / MOTHER / ÄITI
r. Otto Kylmälä
Finska, Hrvatska, 2015., 11'   


MAŠKA / MASHKA /МАШКА  
r. Igor Kagramanov
Rusija, 2014., 26'


NA VODI / ON THE WATER              
r. Goran Ribarić
Hrvatska,  2014., 14'


NEKO OD NAS / SOME OF US                  
r. Anja Kavić
BIH, 2014., 9'


ODLAZAK / ESCAPE
r. Ivana Marinić Kragić
Hrvatska, 2015., 6'  


POSLJEDNJA ŽELJA / THE LAST WILL / ERLEDIGUNGEINERACHE
r. Dustin Loose
Njemačka, 2014., 20'


PRIZIVANJE SNA / INVOCATION TO SLEEP                                              
r. Ewa Wikiel
Poljska, 2015., 13'


RUPA / HOLE
r. Martin Edralin
Kanada, 15'


SANJALA SAM…/ I'VE JUST HAD A DREAM / ACABO DE TENER UN SUEÑO                        
r. Javi Navarro
Španjolska, 7'


SKRENI DESNO / EXIT RIGHT / AUSSTIEG RECHTS                          
r. Rupert Höller, Bernhard Wenger
Austrija,  2015., 7' 


SLUŠAJTE / LISTEN / KUUNTELE
r. Hamy Ramezan & Rungano Nyoni
Danska, Finska, 2014., 12'


STAJALIŠTE TAKSIJA / TAXISTOP
r. Marie Enthoven
Belgija, 2014., 20'


STOCKHOLM / ESTOCOLMO
r. Alvaro Martin
Španjolska, 2014., 10'


ŽIVOT S HERMANOM H. ROTTOM / LIFE WITH HERMAN H. ROTT / ELU HERMAN H. ROTT'IGA        
r. Chintis Lundgren
Estonija, Hrvatska, Danska, 11'  

 

MOTOVUN MAVERICK 2015. - JERZY SKOLIMOWSKI
 

EROTIKA / EROTIQUE / EROTYKA
Poljska, 1960., 3'

 

KRIK / THE SHOUT
Velika Britanija, 1978., 86’
 

ČETIRI NOĆI S ANNOM / FOUR NIGHTS WITH ANNA / CZTERY NOCE Z ANNA
Poljska, Francuska, 2008., 87’


POČASNI GOST - ELIA SULEIMAN


BOŽANSTVENA INTERVENCIJA / DIVINE INTERVENTION / YADON ILAHEYYA

Francuska, Maroko, Njemačka, Palestina, 2002., 92'


BRUTALNI FRANCUZI


KRIMINALNI LJUBAVNICI / CRIMINAL LOVERS / LES AMANTS CRIMINELS
r. François Ozon
Francuska, 1999., 96’


HUMANOST / HUMANITY / L'HUMANITE
r. Bruno Dumont
Francuska, 1999., 148’


NEVINOST / INNOCENCE
r. Lucile Hadzihalilovic
Belgija, Francuska, Velika Britanija, Japan,  2014., 122’


NEVOLJE SVAKOG DANA / TROUBLE EVERY DAY
r. Claire Denis  
Francuska, Njemačka, Japan, 2001, 101'


POLA X
r. Leos Carax
Francuska,1999., 134’
 

20 GODINA DOGME


PROSLAVA – DOGMA #1 / THE CELEBRATION – DOGMA #1 / FESTEN – DOGME #1
r.Thomas Vinterberg
Danska, Švedska,1998., 105'


IDIOTI - DOGMA #2 / THE IDIOTS - DOGMA #2 / IDIOTERNE - DOGME #2
r. Lars von Trier
Danska, Španjolska, Švedska, Francuska, Nizozemska, Italija, 1998., 117’
 

TALIJANSKI ZA POČETNIKE - DOGMA #12 / ITALIAN FOR BEGINNERS - DOGMA #12 / ITALIENSK FOR BEGYNDERE - DOGME #12
r. Lone Scherfig
Danska, Švedska, 2000., 112’


OTVORENA SRCA - DOGMA #28  / OPEN HEARTS - DOGMA #28 / ELSKER DIG FOR EVIGT - DOGME #28
r. Susanne Bier
Danska, 2013., 113’


U TVOJIM RUKAMA - DOGMA #34 / IN YOUR HANDS - DOGMA #34 / FORBRYDELSER - DOGME #34
r. Annette K. Olesen
Danska, 2004., 101’
 

BOŽE, POMOZI!


BOG VOLI UGANDU / GOD LOVES UGANDA
r. Roger Ross Williams
SAD, 2013., 83’


MOJ PREVELIKI GRIJEH: TIŠINA U BOŽJOJ KUĆI / MEA MAXIMA CULPA: SILENCE IN THE HOUSE OF GOD
r. Alex Gibney
SAD, Velika Britanija, 2012., 106’


PROČIŠĆENJE: SCIJENTOLOGIJA I TAMNICA VJERE / GOING CLEAR: SCIENTOLOGY AND THE PRISON OF BELIEF
r. Alex Gibney
SAD, 2015., 119’

RATNICI SA SJEVERA / WARRIORS FROM THE NORTH / KRIGERNE FRA NORD
r. Søren Steen Jespersen, Nasib Farah
Danska, Somalija, 2014., 59’


SALMA
r. Kim Longinotto
Velika Britanija, Indija, 2013., 91’


VRAŽJE IGRALIŠTE / DEVIL’S PLAYGROUND
r. Lucy Walker
SAD, 2002., 77’


MOTOVUN KULT
 

NEKA UĐE ONAJ PRAVI / LET THE RIGHT ONE IN / LÅT DEN RÄTTE KOMMA IN
r. Tomas Alfredson
Švedska, 2008., 115’


SVETI MOTORI / HOLLY MOTORS
r. Leos Carax
Francuska, Njemačka, 2012., 150’


TRČI, LOLA, TRČI / RUN, LOLA, RUN / LOLA RENNT
r. Tom Tykwer
Njemačka, 1998., 81’


TULUM OD JUTRA DO SUTRA / 24h PARTY PEOPLE
r. Michael Winterbottom
Velika Britanija, 2002., 117’
 

BEST OF FEST


IZ NEKOG NEOBJAŠNJIVOG RAZLOGA / FOR SOME INEXPLICABLE REASON / VAN VALAMI FURCSA ÉS MEGMAGYARÁZHATATLAN
r. Gabor Reisz
Mađarska, 2014., 96’


O KONJIMA I LJUDIMA / OF HORSES AND MEN
r. Benedikt Erlingsson
Island, Norveška, Njemačka, 2013., 81’


ARADA PONOSA / PRIDE
r. Matthew Warchus
Velika Britanija, Francuska, 2014., 119’


TURIST / FORCE MAJOR
r. Ruben Ostlund
Švedska, Francuska, Norveška, 2014., 120'
 

UROK/ THE LESSON
r. Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Bugarska, Grčka, 2014., 105’


VIRUNGA
r. Orlando von Einsiedel
Velika Britanija, Kongo,  2014., 100’
 

50 GODINA - RAJKO GRLIĆ


ČARUGA / CHARUGA
Hrvatska, Slovenija, 1991., 108’
 

TV2.0
 

BORGEN - SJEDIŠTE MOĆI / BORGEN
Danska, S01E01, 2010., 58’


RASPARAČEVA ULICA / RIPPER STREET
Irska, S01E01, 2012., 59’


MOST / THE BRIDGE / BRON / BROEN
Danska, Njemačka, Švedska, S01E01, 2011., 60’


SPECIJALNE PROJEKCIJE


MOJ PAS KILLER / MY DOG KILLER / MÔJ PES KILLER
r. Mira Fornay (as Mira Fornayová)
Slovačka, Češka, 2013., 90’


NAJBOLJE IZ ZAGREB FILMA


ARKADIJSKA FEBRA
r. Tea Stražičić
Hrvatska, 2015., 7'


EKO 
r. Antonija Begušić
Hrvatska, 2014., 6
 

PROBUDI ME
r. Dea Jagić
Hrvatska, 2015., 8'
 

SLOM 
r. David Lovrić
Hrvatska, 2014., 3'


TAJNI LABORATORIJ NIKOLE TESLE
r. Bruno Razum
Hrvatska, 2014., 11'

'
TISUĆU 
r. Danijel Žeželj
Hrvatska, 2014., 6'
 

VUČJE IGRE
r. Jelena Oroz
Hrvatska, 2015., 5'


BEČKA KRV 
r. Zlatko Bourek, Pavao Štalter
Hrvatska, 2015., 9'
 

TORINOFILMLAB
 

BRZINA PROŠLOSTI / THE SPEED OF THE PAST / LA VITESSE DU PASSÉ
r. Dominique Rocher
Francuska, 2011., 17'
 

KROKODIL / CROCODILE
r. Gaëlle Denis
Velika Britanija, 2014, 15'


MORITZ I ŠUMSKI STVOR / MORITZ & THE WOODWOSE / MORITZ UND DER WALDSCHRAT
r. Bryn Chainey
Njemačka, 2013, 20'
 

MRTVA PRIRODA / STILL LIFE
r. Koutaiba Al-Janabi
Irak, Velika Britanija, 9’


NOĆNI ČUVARI / WATCHMEN
r. Jack Faber
Nizozemska, 2005., 9'


PIKNIK / PICNIC
r. Jure Pavlović
Hrvatska, 2013., 13'


TÜRELEM
r.Laszlo Nemes
Mađarska, 2007, 13'
 

SVIĐA MI SE NORA / I LIKE NORA / NORA SA MI PACI
r. Aramisova
Češka, 2009., 13'


VLAK / THE TRAIN
r. Koutaiba Al-Janabi
Irak, UK


BUZZ@TEEN


BEAUTIFUL GIRL
r. Dominik Hartel
Austrija, 2015., 95'


DJEČAK MRAVAC: OSVETA CRVENE FURIJE / ANTBOY: REVENGE OF THE RED FURY / ANTBOY: DEN RØDE FURIES HÆVN
r. Ask Hasselbalch
Danska, 2015., 90'


LABIRINT / LABYRINTHUS
r. Diuglas Boswell
Belgija, 2014., 99'


MR. TWISTER NA POZORNICI / MR. TWISTER ON STAGE / MEES KEES OP DE PLANKEN
r. Barbara Bredero
Nizozemska, 2014., 72'


NEVIDLJIVI DJEČAK / THE INVISIBLE BOY / IL RAGAZZO INVISIBILE
r. Gabriele Salvatores
Italija / Francuska, 2014., 100'


OTOK TAJNI / THE ISLAND OF SECRETS / LOMASNKARIT
r. Taavi Vartia
Finska / Grčka, 2014., 86'


PATKE I ODRASTANJE / BIRDS OF PASSAGE / LES OISEAUX DE PASSAGE
r. Yves Ringer, Olivier Ringer
Francuska, 2015., 84'


PJESMA MORA
r. Tomm Moore
Irska / Danska / Belgija, 2014., 93'